Legendární Tatra 87 v bílém Legendární Tatra 87 v bílém
08.02.2019

Snímky československého vozidla Tatra 87 ve světlé barvě. Veterán nafocen zhruba v sedmdesátých letech.

celý článek
Pražské náměstí Míru Pražské náměstí Míru
07.02.2019

Letecký snímek náměstí Míru na pražských Vinohradech. Dvacátá až třicátá léta.

celý článek
Kluci na splavu Kluci na splavu
06.02.2019

Snímky party kluků při letním koupání na řece kdesi na Pardubicku. Třicátá léta.

celý článek
Pražský hrad z letadla Pražský hrad z letadla
06.02.2019

Letecký snímek Pražského hradu. Dvacátá až třicátá léta.

celý článek
Národní divadlo z letadla Národní divadlo z letadla
05.02.2019

Letecký snímek vltavského nábřeží s Národním divadlem. Dvacátá až třicátá léta.

celý článek
Jáchymov v zimě Jáchymov v zimě
04.02.2019

Fotogalerie z Jáchymova v době zimních měsíců. Šedesátá až sedmdesátá léta.

celý článek
zobrazit starší novinky

Ať žije Retro!

 Vítejte na stránkách věnovaných - jak již naznačuje název – světu retra. A protože jde o virtuální „dítě“ již zralého muže a sem tam fotografa k tomu, název byl nasnadě. Retrofotr. Pojmenování úderné, snadno zapamatovatelné a doufám že i výstižné.

 Podstatné však není ani tak název, ale hlavně cíl naplnit obsah těchto stránek. Po dlouhé roky jsem sbíral, zachraňoval a hromadil věci, o nichž jsem přesvědčen, že by neměly v nenávratnu zmizet. Od různých písemností, dokumentů, fotografií, rozmanitých předmětů... Všechny nějakým způsobem přibližují dobu dávno či teprve krátce minulou a byla by škoda, aby pouze dál nevyužitě ležely skryty v mém osobním archivu. Na těchto stránkách se o ně chci podělit s ostatními a přidat k nim i něco ze své vlastní invence. Pokud si stránky najdou své příznivce a návštěvníky naladěné na podobnou strunu, již tím jsem cíle dosáhl.

 Na Retrofotru bude převažovat obrazová složka, nechci nikoho zatěžovat dlouhými úmornými texty. Ani nehodlám konkurovat muzejníkům, archivním badatelům a dalším lidem, pro něž se v dnešní hektické a povrchní době stala historie posláním a jichž si moc vážím. Proto berte tyto stránky s nadhledem a patřičnou rezervou. Ostatně tak je hodlám i vést a tvořit. Nepůjde však vždy jen o na

dsázku a odlehčený tón. Život sám přináší chvíle smutné a tragické, a ani těm se proto nelze vyhýbat, aby v mozaice a koláži Světa nechyběly.

 Budoucnost je nejistá, přítomnost těžko čitelná v rychlosti, jíž nás míjí, a proto je tak historie přitažlivá a poučná. Doslova obohacující. Díky ní získáváme kořeny a zakotvení v prostoru a čase, a náš život je mnohem intenzivnější a barvitější.

.

    A tudíž  - ať žije Retro!